Rješenje o određivanju pritvora protiv osumnjičenih A. M. i B. Đ.
OKRUŽNO JAVNO TUŽILAŠTVO U BIJELJINI
Broj: IT- P-1-5-2/25
Bijeljina, 12.02.2025. godine
RJEŠENJE O ODREĐIVANJU PRITVORA PROTIV OSUMNJIČENIH A. M. i B. Đ.
Osnovni sud u Zvorniku je svojim Rješenjem od 07.02.2025. godine prihvatio Prijedlog za određivanje pritvora Okružnog javnog tužilaštva u Bijeljini, protiv osumnjičenih A. M. i B. Đ., zbog osnovane sumnje da su u vremenskom periodu od 19.01.2025 godine do 23.01.2025. godine na području opštine Osmaci, počinili krivično djelo – Teška krađa iz člana 226. stav 1. tačka 1) Krivičnog zakonika Republike Srpske, a u vezi sa članom 37. istog Zakonika, a drugoosumnjičeni B. Đ. i krivično djelo – Ugrožavanje sigurnosti iz člana 150. stav 1. Krivičnog zakonika Republike Srpkse.
Prema osumnjičenom A. M. je određen pritvor u trajanju do 30 dana, shodno odredbi člana 197. stav 1. tačka a) i tačka b) Zakona o krivičnom postupku Republike Srpske, a prema osumnjičenom B. Đ. je određen pritvor do 30 dana, shodno odredbi člana 197. stav 1. tačka b) i tačka v) Zakona o krivičnom postupku Republike Srpske.
“Ovom objavom ne prejudicira se ishod krivičnog postupka i ne narušava se princip presumpcije nevinosti. Svako se smatra nevinim dok se pravosnažnom presudom ne utvrdi njegova krivica.”