Изречена осуђујућа пресуда оптуженом за кривична дјела Убиство и Паљевина у покушају
Кантонални суд у Тузли у првостепеном
кривичном поступку против Р.А., донио је и јавно објавио неправоснажну пресуду
којом је оптужени оглашен кривим за кривично дјело Убиство у стицају са
кривичним дјелом Паљевина у покушају.
Суд је оптуженом за наведена кривична дјела изрекао јединствену казну затвора у трајању од 15 година и 8 мјесеци.
Оптужени је оглашен кривим што је дана 29.08.2024.године око 19,00 сати, у мјесту Лукавица Ријека, опћина Добој Исток, након краће вербалне препирке са братом Р. везане за кориштење породичне куће, отишао до породичне куће својих родитеља у намјери да је запали. Па када је Р. наишао и кренуо према степеницама, упаљачем запалио канистер у којем се налазио бензин и бацио га у његовом правцу, којом приликом је запаљени бензин засуо дио Р. тијела, а затим и дио куће, нанијевши му на тај начин тешке тјелесне повреде опасне по живот, услијед којих је оштећени преминуо на УКЦ Тузла дана 21.09.2024. године.
Након изрицања првостепене пресуде, оптуженом је продужен притвор који може трајати најдуже девет мјесеци, рачунајући од дана изрицања пресуде па до упућивања на издржавање казне затвора.
Ове одлуке нису коначне с обзиром да странке имају право жалбе у року од 15 дана од дана пријема отправка пресуде, а у року од три дана од дана пријема отправка рјешења о продужењу мјере притвора након изрицања пресуде.