Početna stranica Portala pravosuđa BiH


Visoko sudsko i tužilačko vijeće
Bosne i Hercegovine

Članovi VSTV-a BiH

Visoko sudsko i tužilačko vijeće Bosne i Hercegovine čini 15 članova, kako slijedi:

   1 - 15 / 15  

Rezultati sortirani prema prioritetu i datumu vijesti
Halil Lagumdžija

Halil Lagumdžija

predsjednik VSTV-a BiH; mandat: 02.2021-02.2025. (Halil Lagumdžija, sudija Suda BiH, zamjenio je, na mjestu člana VSTV-a BiH, doc.dr. Vukoje Dragomira, sudiju Suda BiH, kojem je u februaru 2021. godine istekao mandat na mjesto člana VSTV-a BiH)

Sanela Gorušanović-Butigan

Sanela Gorušanović-Butigan

sudija, Općinski sud u Sarajevu; potpredsjednik VSTV-a BiH; mandat: 06.2020. – 06.2024. (Sanela Gorušanović-Butigan, sudija Općinskog suda u Sarajevu, zamijenila je Ružicu Jukić, sudiju Općinskog suda u Tuzli, kojoj je, 5.6.2020. godine, istekao mandat na mjesto člana VSTV-a BiH.)

Biljana Simeunović

Biljana Simeunović

tužilac, Tužilaštvo BiH; član VSTV-a BiH; mandat: 11.2020–11.2024. (Zamijenila je na mjestu člana VSTV-a BiH Jadranku Lokmić-Misirača, zamjenika glavnog tužioca Tužilaštva Bosne i Hercegovine, kojoj je 2.11.2020. godine, istekao mandat.)

Selim Karamehić

Selim Karamehić

sudija, Osnovni sud Brčko distrikta Bosne i Hercegovine; mandat: 06.2017 – 06.2021. (Selim Karamehić, sudija Osnovnog suda Brčko distrikta BiH, zamijenio je Zijada Kadrića, sudiju Apelacionog suda Brčko distrikta BiH, kojem je istekao mandat na mjesto člana VSTV-a BiH.)

Srđan Forca

Srđan Forca

član VSTV-a BiH; mandat: 02.2021-02.2025. ( Mr. Srđan Forca, sudija Okružnog suda u Banja Luci, zamijenio je, na mjestu člana VSTV-a BiH, Milana Tegeltiju, sudiju Osnovnog suda u Banja Luci, koji je 16.12.2020. godine podnio ostavku na mjesto člana i predsjednika VSTV-a BiH)

Mustafa Šabić

Mustafa Šabić

član VSTV-a BiH; mandat: 02.2021-02.2025. (Mustafa Šabić, sudija Vrhovnog suda FBiH, zamjenio je, na mjestu člana VSTV-a BiH, Gorana Nezirovića, sudiju Vrhovnog suda FBiH, kojem je u februaru 2021. godine istekao mandat na mjesto člana VSTV-a BiH)

Davor Martinović

Davor Martinović

odvjetnik, odvjetničko društvo Martinović i partneri ; član VSTV BiH; Mandat: 01.2021-01.2025. (Davor Martinović zamijenio je Moniku Mijić, v.d. zastupnice Vijeća ministara BiH pred evropskim sudom za ljudska prava, rukovoditeljicu ureda zastupnika, kojoj je u decembru 2020. godine istekao mandat na mjesto članice VSTV-a BiH)

Lejla Hadžić

Lejla Hadžić

Lejla Hadžić šef Kabineta zamjenika ministra pravde BiH, izabrana od strane Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH; član VSTV-a BiH; mandat: 10.2020-10.2024. (Lejla Hadžić zamijenila je 25.10.2020. godine doc.dr. Milijanu Buha kojoj je u oktobru 2020. godine istekao mandat na mjesto člana VSTV-a BiH.)

Mahmut Švraka

Mahmut Švraka

glavni republički tužilac, Republičko tužilaštvo RS; član VSTV-a BiH; mandat: 9.2017-9.2021.; Mahmut Švraka, glavni republički tužilac Republičkog tužilaštva Republike Srpske, zamijenio je, na mjestu člana VSTV-a BiH Svetlanu Brković, tužiteljicu Republičkog tužilaštva Republike Srpske, koja je u septembru 2014. godine, podnijela ostavku na dužnost člana VSTV-a BiH

Slavo Lakić

Slavo Lakić

tužilac Federalnog tužilaštva FBiH; član VSTV-a BiH; mandat: 7.2014-7.2022. (Slavo Lakić, tužilac Federalnog tužilaštva Federacije Bosne i Hercegovine, zamijenio je, na mjestu člana VSTV-a BiH Zdravku Kneževića, glavnog federalnog tužioca Federalnog tužilaštva Federacije Bosne i Hercegovine, kojem je mandat na mjesto člana VSTV-a BiH istekao u julu 2014. godine.)

Željka Radović

Željka Radović

glavni tužilac, Okružno tužilaštvo u Doboju; član VSTV BiH; mandat: 04.2019-04.2023. (Željka Radović, glavni tužilac Okružnog tužilaštva u Doboju, zamijenila je, na mjestu člana VSTV-a BiH, Mirsadu Hadžić, tužioca Okružnog tužilaštva u Banja Luci, kojoj je, u februaru 2015. godine, istekao mandat na mjesto člana VSTV-a BiH.)

Jadranka Stanišić

Jadranka Stanišić

sudija Vrhovnog suda RS; član VSTV-a BiH - mandat: 9.2019-9.2023. (Jadranka Stanišić, sudija Vrhovnog suda RS, zamijenila je na mjestu člana VSTV-a BiH Violandu Šubarić, sudiju Vrhovnog suda RS, kojoj je u septembru 2019. godine istekao mandat na mjesto člana VSTV-a BiH.)

Duška Bogojević

Duška Bogojević

Mr Duška Bogojević, advokat Izabrana od strane Advokatske komore RS,član VSTV BiH,mandat 06.2019.-06.2023. Mr Duška Bogojevic advokat iz Banja Luke izabrana je za člana VSTV BiH ispred advokatske komore RS umjesto advokata Jadranke Ivanović kojoj je mandat istekao u junu 2019.godine.

Berina Alihodžić

Berina Alihodžić

zamjenik glavnog tužioca, Kantonalno tužilaštvo Kantona Sarajevo; mandat: 9.2017-9.2021. (Berina Alihodžić, zamjenik glavnog tužioca Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, zamijenila je, na mjestu člana VSTV-a BiH Almu Džaferović, tužioca Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona, kojoj je u septembru 2017. godine istekao mandat na mjesto člana VSTV-a BiH.)

Amila-Mimica Kunosić

Amila-Mimica Kunosić

advokat, izabrana od strane Advokatske komore FBiH član VSTV BiH Mandat: 01.2017-01.2025. (Za članicu VSTV-a BiH izabrana je od strane Advokatske-odvjetničke komore Federacije Bosne i Hercegovine u januaru 2017. godine, a dužnost je preuzela od Ilijasa Midžića, advokata iz Bihaća, kojem je istekao mandat na mjesto člana VSTV-a BiH. Advokatska-odvjetnička komora FBiH iskazala je povjerenje advokatici Kunosić ponovo je izabravši za članicu VSTV-a BiH 2020. godine. )

   1 - 15 / 15